Kniha Usiluj o IPPON

Vyprodáno
Kód: 1434
299 Kč

Usiluj o IPPON je především vzpomínkou na Vladimíra Lorenze, nestora československého juda a aikida. Je rovněž zpovědí autora Davida Kůse. V knize čtenářům přibližuje dobu více než čtyřiceti let, po kterou se věnuje judu. Shrnuje své vzpomínky, zážitky a zkušenosti. Nejvíce se zaměřuje na období  od roku 1999 do současnosti. A nejpodrobněji pak na období, kdy pod vedením Vladimíra Lorenze studoval jako jeho žák toto bojové umění s důrazem na jeho široký společenský rozměr.

Kniha vzdává hold starému mistrovi a odkrývá mnohá dosud neznámá nezveřejněná fakta z jeho života. Především pak vynáší na světlo světa celou řadu jedinečných dosud nepublikovaných metodických materiálů z oblasti bojových umění. Autor přibližuje široké veřejnosti judo jako prostředek ke kultivaci člověka, ať už po stránce fyzické nebo z etického a filozofického pohledu. To vše s ohledem na jeho praktické využití v každodenním životě.

V knize naleznete kapitoly o vzniku a historii juda. Dočtete o širokých aspektech při uplatňování tréninkových metod podle dnes téměř zapomenuté výuky starých mistrů. Kniha je obohacena četnými humornými historkami, které David Kůs s Vladimírem Lorenzem a později sám zažil. Z mnohých však pramení zásadní životní ponaučení.

Autor věnuje mnoho pozornosti nejrůznějším aspektům současného života, jako je výchova mládeže, školský systém, etika ve společnosti, ale například i životospráva. To vše ve vztahu k judu, které nazývá studiem moudrosti.

Jako celek je kniha čtenáři předložena co by příběhy a vyprávění, z nichž je na první patrno silné citové pouto mezi autorem a jeho učitelem Vladimírem Lorenzem.

 

 

ISBN

978-80-270-6329-1

EAN

9788027063291

Brand

Aladin

Autor

David Kůs

Počet stran

272

Rozměry

17,4 x 24,4 x 2,1 cm

Vazba

Pevná s lesklým přebalem

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: